Úvod > Spravodajstvo > Slovensko > Aktualizované: V Michalovciach zadržali Antonina V., v Taliansku ho majú stíhať pre drogy

Aktualizované: V Michalovciach zadržali Antonina V., v Taliansku ho majú stíhať pre drogy

Dalšie články v kategórií


  • aktualizované 13. marca 18:44


BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) - Krajskému súdu v Košiciach v utorok krátko po 16:00 doručili z Krajskej prokuratúry Košice návrh na vzatie Antonina V. do predbežnej väzby na základe zatýkacieho rozkazu talianskeho súdu.

Súd rozhodne o prepustení alebo väzbe


Informovala o tom hovorkyňa košických súdov Anna Pančurová. Uviedla, že ide o konanie o európskom zatýkacom rozkaze. Službukonajúci sudca Krajského súdu v Košiciach rozhodne o vzatí Antonina V. do väzby, resp. o jeho prepustení na slobodu do 48 hodín od predvedenia.

Odporúčame:
Taliani už v roku 2013 informovali slovenskú políciu o Vadalovi

V utorok v skorých ranných hodinách v utorok v Michalovciach zadržali Antonina V..

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová, dôvodom je, že na túto osobu vydal súd v Benátkach európsky zatýkací rozkaz.

Taliani žiadajú o jeho vydanie


"Európskym zatýkacím rozkazom žiada taliansky súd o vydanie Antonina V. na trestné stíhanie do Talianska pre drogový trestný čin spáchaný organizovanou zločineckou skupinou s nadnárodnou pôsobnosťou. Celý postup bol realizovaný v maximálnom utajení, aby sa zabránilo úniku informácií a prípadnému zmareniu tohto úkonu," uviedla Predajňová s tým, že na riešení tejto záležitosti spolupracovali GP SR a Eurojust, ktorý koordinoval spoluprácu medzi talianskymi a slovenskými orgánmi.

 

Odporúčame:
Generálna prokuratúra v súvislosti s posledným článkom Kuciaka preverí najmenej 73 trestných vecí

 



Viac k témam: Antonino Vadala, Ján Kuciak, krimi
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: V Michalovciach zadržali Antonina V., v Taliansku ho majú stíhať pre drogy © SITA Všetky práva vyhradené.