lucenec.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktuálne spravodajstvo - Mesto Lučenec

Slovensko

Bratislavské hotely dostali vaječnú zmes s nebezpečným fipronilom

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Produkty z holandských vajec, ktoré obsahovali nelegálny pesticíd fipronil, našli v štyroch bratislavských hoteloch. Išlo o 675 balení pasterizovanej vaječnej zmesi v práškovej forme. Odporúčame:Kontaminované vajíčka sa rozšírili do viacerých európskych krajín, našli ich aj v Číne a v Hongkongu „Vajcia boli vyrobené v Holandsku, spracované boli v Nemecku a cez Rakúsko sa dostali do luxusných hotelov v Bratislave. Vo vaječnej zmesi bol päťnásobne prekročený povolený limit pesticídu,“ povedala na tlačovej besede ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná. Spotrebiteľov opätovne vyzvala, aby nakupovali nielen vajcia ale aj iné výrobky od slovenských producentov. Pripomenula, že ľudia majú právo pýtať sa v reštauráciách, odkiaľ potraviny pochádzajú. Ohrozené sú aj ďalšie regióny Riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Jozef Bíreš informoval, že tieto produkty sa na Slovensko dovážali od 25. júla do 11. augusta. Spolu bolo dovezených 675 balení, pričom obsah jedného balenia je jeden kilogram. „Robíme intenzívne kontroly a predpokladáme, že podobné výrobky nájdeme aj v ďalších regiónoch Slovenska,“ povedal Bíreš. Odporúčame:Aktualizované: Vajcia kontaminované pesticídom našli už aj na Slovensku Úrad verejného zdravotníctva dostal v stredu 16. augusta cez rýchly výstražný systém z Rakúska varovné oznámenie o nelegálnom pesticíde fipronil vo vajíčkach. „Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave konal okamžite, ešte včera ako aj v priebehu dnešného dňa v príslušných hoteloch vykonal kontrolu, náležité šetrenie a pozastavenie výrobkov,“ informoval vo štvrtok hlavný hygienik SR Ján Mikas. Kontrolovanie produktov V najbližších dňoch budú orgány verejného zdravotníctva ďalej vykonávať potrebné šetrenia v súvislosti s inkriminovanými produktmi. Odporúčame:Holandsko o problémových vajciach vedelo už v novembri, tvrdí belgický minister Vajcia s rezíduami pesticídu fipronil pochádzajú z holandských fariem. Kontaminované vajcia sa už objavili v najmenej 16 európskych štátoch a v Hongkongu. Európska komisia pripravuje na september mimoriadny summit venovaný tejto téme. Pre dospelých by konzumácia menšieho množstva takýchto vajec nemala predstavovať zdravotný problém, u detí je však zdravotné riziko výrazne vyššie. Pri konzumácii väčšieho množstva hrozia poruchy funkcie pečene, obličiek, či štítnej žľazy, minimálne však nevoľnosti a závrate. Viac k témam: fipronil, Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ), ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SRZdroj: Webnoviny.sk - Bratislavské hotely dostali vaječnú zmes s nebezpečným fipronilom © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Bratislavské hotely dostali vaječnú zmes s nebezpečným fipronilom

Dávajte si pozor na podvodníkov, muž sa vydáva za technika a pýta si hotovosť

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - V uplynulých dňoch kontaktovali spoločnosť Západoslovenská distribučná (ZSD) viacerí zákazníci s informáciami o podozrivom mužovi, ktorý sa vydával za zamestnanca spoločnosti. Podvodník sa ohlásil u zákazníkov s tým, že chce u nich meniť ističe a pýta si zálohu. Spoločnosť preto zákazníkov varuje, aby boli ostražití a v žiadnom prípade nikomu žiadnu zálohu neplatili. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Západoslovenskej distribučnej Michaela Dobošová. Takéto prípady zaregistrovali bratislavskí zákazníci, nedá sa však vylúčiť, že sa podvodník presunie aj do iných regiónov. Západoslovenská distribučná preto upozorňuje svojich odberateľov, aby boli ostražití pred osobami, ktoré budú od nich žiadať platbu v hotovosti. Spoločnosť totiž od svojich zákazníkov nikdy nevyžaduje úhradu faktúry, či iné platby v hotovosti. Navyše, výmenu ističov ZSD u svojich zákazníkov ani nerealizuje. Spoločnosť už pripravuje trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Hovorkyňa ZSD tiež uviedla, že zástupca spoločnosti musí byť viditeľne označený preukazom a ak majú zákazníci pochybnosti o jeho dôveryhodnosti, môžu si jeho totožnosť overiť na zákazníckej linke spoločnosti 0850 333 999. Viac k témam: Bratislava, podvodZdroj: Webnoviny.sk - Dávajte si pozor na podvodníkov, muž sa vydáva za technika a pýta si hotovosť © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Dávajte si pozor na podvodníkov, muž sa vydáva za technika a pýta si hotovosť

Dedinou roka sa stala obec Oravská Polhora

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Víťazom národnej súťaže Dedina roka 2017 sa stala najsevernejšia slovenská obec Oravská Polhora. Obec z okresu Námestovo uspela v konkurencii ďalších 19 dedín, na druhom mieste sa umiestnilo Zemné v okrese Nové Zámky a tretiu priečku obsadila Blatnica z okresu Martin. Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční vo víťaznej obci Oravská Polhora v októbri tohto roku. Agentúru SITA o tom informoval hovorca ministerstva životného prostredia Tomáš Ferenčák. Unikátna gajdošská a pastierska kultúra „Aj krásy a tradície vidieka na Slovensku sú neraz ohrozeným druhom. Tohtoročný víťaz vyniká najmä unikátnou gajdošskou a pastierskou kultúrou, no opomenúť nemožno ani nádhernú prírodu pod Babou horou,“ povedal na adresu víťaznej obce minister životného prostredia László Sólymos. Oravská Polhora podľa organizátorov súťaže preukázala príkladný rozvoj miestneho hospodárenia, starostlivosť o obec, krajinu a životné prostredie. Zachovávanie vidieckej pospolitosti Predstavitelia obce sa sústredili aj na racionálne využívanie lokálnych zdrojov, zachovávanie vidieckej pospolitosti, podpory ľudového folklóru, ale i na starostlivosť o obyvateľov obce. Súťaž na jar vyhlásilo Ministerstvo životného prostredia SR spoločne so Slovenskou agentúrou životného prostredia, Spolkom pre obnovu dediny a Združením miest a obcí Slovenska. Generálnym partnerom je COOP Jednota Slovensko, spotrebné družstvo. Hodnotiacu komisiu, ktorá prihlásené obce posudzovala, tvorili zástupcovia vyhlasovateľov súťaže, generálneho partnera a partnerských organizácií. Viac k témam: Dedina roka, Ministerstvo životného prostredia SRZdroj: Webnoviny.sk - Dedinou roka sa stala obec Oravská Polhora © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Dedinou roka sa stala obec Oravská Polhora

Kaliňák spĺňa Ficove podmienky na odvolanie, tvrdí Sulík

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico používa podľa predsedu SaS Richarda Sulíka dvojaký meter pri odvolávaní ministrov za Smer a SNS. Ako povedal dnes na tlačovej besede, Fico by mal odvolať aj ministra vnútra Roberta Kaliňáka. „Minulé leto sme strávili s tisíckami občanov pred bytom v komplexe, kde býva Fico u človeka obvineného z daňových podvodov. Upozorňovali sme na prešľapy Kaliňáka. Fico hovoril v stredu o obavách verejnosti, že boj za transparentnosť musí byť úprimný, že nemôže hazardovať s dôverou občanov, že nesmú existovať tiene podozrenia. Preto vyzývame, aby odvolal aj Kaliňáka. U neho sú všetky tieto podmienky naplnené, najmä tiene podozrenia,“ vyhlásil Sulík s tým, že ak sa chce hrať Fico na čestného, tak musí odvolať aj Kaliňáka. SaS má pripravený koncept pre školstvo Fico by mal okamžite konať, pretože generálna prokuratúra nedokázala Kaliňáka očistiť pri podozrení z daňových podvodov. Odporúčame:Aktualizované: Minister školstva Plavčan abdikoval, potrebuje chrániť rodinu aj SNS Podľa Sulíka v zákulisí koalície sa hrá špinavá hra, ktorej obeťami budú len občania Slovenska. Občania platia dane a doplatia na kšefty, ktoré sa odohrali v rezorte školstva. „Z tohto pohľadu vítame odstúpenie a chceme veriť, že nástupca bude lepší,“ konštatoval líder SaS. Koalícii podľa Sulíka zostáva len tvrdiť, že neexistuje alternatíva. „Inak by museli priznať, že zlyhali na celej čiare. Vláda nemá alternatívu pokiaľ ide o rozkrádanie,“ dodal. SaS ako jediná alternatíva k súčasnej vláde má pripravený podľa Sulíka koncept pre školstvo. Liberáli majú pripravených päť krokov na zvýšenie kvality vzdelávania. Ide o efektívne fungujúci rezort, slobodu výberu učebníc, atraktívne platy učiteľov, prepojenie škôl s praxou a sledovanie uplatniteľnosti absolventov. SaS tiež žiada odstúpenie riaditeľa výskumnej agentúry. SNS musí nájsť nového ministra Po zrelej úvahe minister školstva Peter Plavčan abdikuje. Vyhlásil to na štvrtkovom brífingu s tým, že to, čo sa dialo v posledných dňoch, prekročilo všetky medze. "Ja potrebujem chrániť moju rodinu aj SNS, ktorá ma nominovala," dodal Plavčan. Predseda vlády Robert Fico v stredu 16. augusta uviedol, že minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS) by mal skončiť vo funkcii. Fico tiež požiadal predsedu SNS Andreja Danka, aby predložil návrh na nového ministra školstva, a to v čo najkratšom čase. Dôvodom podľa Fica je, že udalosti, ktoré sa stali na ministerstve školstva, vyvolávajú pochybnosti v očiach verejnosti, či to vláda myslí s bojom proti netransparentnému a korupčnému správaniu vážne. Andrej Danko následne v stredu uviedol, že žiadosť premiéra na zmenu ministra školstva berie na vedomie. Viac k témam: Andrej Danko, koaličná kríza, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, Most-Híd, Peter Plavčan, Richard Sulík, Robert Fico, Robert Kaliňák, SaS Sloboda a Solidarita, Smer-SDZdroj: Webnoviny.sk - Kaliňák spĺňa Ficove podmienky na odvolanie, tvrdí Sulík © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Kaliňák spĺňa Ficove podmienky na odvolanie, tvrdí Sulík

Značka už nie je rozhodujúca, pri výbere jazdenky hrajú dôležitú úlohu iné parametre

BRATISLAVA 17. augusta 2017 (WBN/PR) - Skúšobné jazdy umožňujú výber skutočne ideálneho vozidla pre každého. Nič nie je ako v minulosti, ani vernosť vodičov jednej značke. Štatistiky potvrdzujú, že s čestnou výnimkou značky Škoda, vodiči dnes už necítia takú spriaznenosť so „svojou“ značkou automobilu ako to bolo ešte pred niekoľkými rokmi. Navyše,  stále  pribúda viac vodičov, pre ktorých značka nehrá vôbec žiadnu úlohu.  Ide predovšetkým o zástupcov mladších ročníkov. Tento trend začína registrovať aj spoločnosť AAA AUTO u ojazdených vozidiel. „Ešte na konci minulého storočia zostávali vodiči verní svojej značke takmer rovnako neochvejne ako napríklad futbalovému klubu. Tí najvernejší zakladali fankluby alebo sa stávali ich členmi a nedokázali si ani predstaviť, že by bol na kapote ich vozidla iný znak, než na aký sú zvyknutí. U slovenských vodičov sa to z historických dôvodov dnes týka snáď už len značky Škoda alebo niektorých športových a luxusných vozidiel. Inak sa už doba úplne zmenila – citový vzťah ku konkrétnej značke mizne a zákazníci sa rozhodujú  oveľa pragmatickejšie,“ uviedla generálna riaditeľka AAA AUTO Karolína Topolová. „Do značnej miery je však strata lojality aj dôsledkom prechodu na iný typ karosérie, dnes najčastejšie SUV,“ dodala. Aby si mohli vyskúšať vozidlo, ktoré im skutočne vyhovuje, ponúka najväčší predajca ojazdených vozidiel v strednej Európe zákazníkom možnosť takmer neobmedzených testovacích jázd, a to  vo  všetkých svojich pobočkách. „Snažíme sa zákazníkom pri výbere podať skutočne účinnú pomocnú ruku a  okrem detailného poradenstva im ponúkame aj možnosť, aby si vozidlo prakticky a skutočne poriadne vyskúšali. Po dohode s naším pracovníkom si môžu zvoliť trasu, dobu jazdy aj vzdialenosť, v ničom ich neobmedzujeme. Naším cieľom je, aby si vybrali vozidlo, ktoré im bude po všetkých stránkach vyhovovať a budú s ním dlhodobo spokojní,“  pokračuje Topolová. Testovacie jazdy generálna riaditeľka AAA AUTO odporúča aj konzervatívnejším vodičom, ktorí o zmene značky zatiaľ nikdy neuvažovali. Aj presvedčení fanúšikovia jedinej ‚správnej‘ značky totiž môžu byť prekvapení, keď zistia, že im napríklad mäkší alebo naopak tvrdší podvozok modelu inej značky nakoniec vyhovuje viac. To isté sa môže týkať ergonómie, výbavy vozidla alebo celkového komfortu pri jazde. „A keď už budú   testovať, môžu si napríklad vodiči dieselov vyskúšať to, ako sa pri jazde  správa  vozidlo s benzínovým motorom. Najrôznejšie značky, karosérie, motorizácie, prevodovky – záujemcovia o automobil majú skutočne z čoho vyberať a čo skúšať, a to všetko na jednom mieste a bezplatne. Nič nám neurobí väčšiu radosť, ako keď im nejaký model skutočne sadne a vďaka testovacej jazde nájdu svoje ideálne vozidlo,“ uzatvára Topolová. Viac k témam: AAA auto, ojazdený automobilZdroj: Webnoviny.sk - Značka už nie je rozhodujúca, pri výbere jazdenky hrajú dôležitú úlohu iné parametre © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Značka už nie je rozhodujúca, pri výbere jazdenky hrajú dôležitú úlohu iné parametre

Paška sa obul do Bugára, kritizuje plánovaný prejav ombudsmanky na Dúhovom PRIDE

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Ak zdieľame európske hodnoty postavené na rešpektovaní a ochrane základných práv, potom prirodzene musíme zabezpečiť uznanie a ochranu aj párov osôb rovnakého pohlavia. Keďže na Slovensku táto skupina stále nemá plnú ochranu práv jej členov, prijala som pozvanie a v sobotu #PRIDEm na Hviezdoslavovo námestie, uviedla na svojom oficiálnom facebookovom profile verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová (nominantka Mosta-Híd). Ombudsmankin hovorca Ján Glovičko pre agentúru SITA potvrdil, že Patayková na sobotňajšom Dúhovom pochode vystúpi s prejavom. Patakyová nadviazala na Dubovcovú Patakyová vo svojom facebookovom statuse napísala, že pri vstupe do úradu sa prihlásila k spoločným európskym princípom, v rámci nich aj k akceptovaniu rôznorodosti a k tolerancii. „Som presvedčená o tom, že Slovensko hodnotovo patrí do Európy, a preto by malo chrániť základné práva a slobody všetkých párov, ako je to vo vyše dvoch desiatkach členských štátov Európskej únie,“ uviedla Patakyová, ktorá tak nadviazala na svoju predchodkyňu Janu Dubovcovú. Tá vlaňajší pochod podporila vyvesením dúhovej vlajky na svojom úrade a na podujatí vystúpila s prejavom. V ňom uviedla, že je v záujme verejného ochrancu práv pomôcť pri presadzovaní dodržiavania základných práv a slobôd a LGBTI menšina v tom na Slovensku stále ťahá za kratší koniec. Paškova kritika Postoj verejnej ochrankyne práv ostro skritizoval podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Jaroslav Paška, ktorý na Facebooku odkázal predsedovi Mosta-Híd Bélovi Bugárovi, že národniari už nemusia podporiť ďalšieho nominanta Mosta-Híd. „Keď si nás, Béla, vo februári oslovil s prosbou o podporu pre Vašu kandidátku na Verejného ochrancu práv SR Máriu Patakyovú, tvrdil si, že je to slušná, korektná, rozvážna, kresťansky založená pani so zmyslom pre spravodlivosť, rodinné hodnoty, atď... Súčasťou koaličnej dohody je aj záväzok, že koaličné strany, ani ich nominanti nebudú otvárať kontroverzné témy, útočiť na civilizačné, kultúrne a sociálne hodnoty koaličných partnerov, ich voličov a znevažovať ich,“ napísal dnes Paška. Paška tvrdí, že SNS a Most-Híd sa na základe podrobných analýz slovenskej legislatívy zhodli na tom, že postavenie LGBTI komunity je na Slovensku zakotvené tak, že ho v súčasnosti netreba nijako meniť. „Pani, ktorú sme Ti svojimi hlasmi pomohli ustanoviť na post Verejného ochrancu práv Slovenskej republiky sa však zjavne chystá znevážiť nielen našu spoločnú koaličnú vládu, ale aj dlhoročné civilizačné, kultúrne a sociálne hodnoty našej spoločnosti a vysmieva sa im. Nie som si dnes istý, Béla, či sa po tomto vulgárnom geste Tvojej nominantky nájde v klube SNS poslanec, ktorý by ešte podporil nejakého Tvojho kandidáta do akejkoľvek verejnej funkcie,“ dodal podpredseda SNS. Funkcia nespadá pod gesciu politikov Predstavitelia strany Most-Híd, ktorá Patakyovú do funkcie navrhla, zareagovali slovami, že funkcia verejného ochrancu práv je ústavne zakotvená inštitúcia a nespadá pod gesciu akéhokoľvek politika, či nebodaj politickej strany. „Tak, ako volí parlament napríklad ústavných sudcov, tak volí aj verejného ochrancu práv. Asi nikto neráta s tým, že ústavní sudcovia sa pri svojom rozhodovaní budú riadiť želaniami politikov alebo politických strán, ale ústavou. Môžeme s rozhodnutiami a názormi verejného ochrancu práv súhlasiť, aj nesúhlasiť, ale mali by sme ich rešpektovať,“ uvádza sa v stanovisku strany Most-Híd, ktoré agentúre SITA sprostredkovala tlačová tajomníčka Františka Dušíková. Viac k témam: Béla Bugár, Jaroslav Paška, koaličná kríza, Mária Patakyová, Most-Híd, SNS Slovenská národná stranaZdroj: Webnoviny.sk - Paška sa obul do Bugára, kritizuje plánovaný prejav ombudsmanky na Dúhovom PRIDE © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Paška sa obul do Bugára, kritizuje plánovaný prejav ombudsmanky na Dúhovom PRIDE

Policajti prehľadávajú pobočky VÚB banky, anonym nahlásil bombu

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Policajti na celom Slovensku prehľadávajú VÚB banky. Ako agentúru SITA informoval prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik, páchateľ na prešovskú tiesňovú linku zavolal, že vo VÚB má byť bomba. Keďže však nešpecifikoval presné miesto, policajti musia skontrolovať všetky pobočky. Viac k témam: bombový poplach, krimi, Vúb BankaZdroj: Webnoviny.sk - Policajti prehľadávajú pobočky VÚB banky, anonym nahlásil bombu © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Policajti prehľadávajú pobočky VÚB banky, anonym nahlásil bombu

Remišová si nemyslí, že SNS nájde vhodného ministra školstva

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Opozičná poslankyňa NR SR Veronika Remišová si nemyslí, že Slovenská národná strana nájde vhodnú náhradu za odstupujúceho ministra školstva Petra Plavčana. Ako vo štvrtok ďalej uviedla na brífingu, napriek tomu dúfa, že Andrej Danko navrhne na tento post odborníka, ktorého on sám nebude riadiť. "Obchod, biznis a záujmové skupiny do školstva nepatria," uviedla Remišová. Miliardy z európskych zdrojov Súčasná vláda má podľa Remišovej z predchádzajúceho aj súčasného programového obdobia k dispozícii 26 miliárd eur z európskych zdrojov. "Nedostávajú sa však tam, kde sú potrebné," povedala s tým, že opozícia sa plánuje stretnúť za účelom prípravy memoranda o užitočnom využívaní eurofondov. Odporúčame:Aktualizované: Minister školstva Plavčan abdikoval, potrebuje chrániť rodinu aj SNS Zároveň zopakovala kritériá, ktoré by sa podľa nej mali uplatňovať pri prerozdeľovaní európskych peňazí na vedu a výskum. Podľa Remišovej by sa mali prehodnotiť kritériá na hodnotiteľov, pričom 50 % z nich by malo byť zo zahraničia. Projekty by tiež mali byť posudzované v rámci panelového hodnotenia, teda by ich malo posudzovať viac osôb. Veľké projekty by sa podľa Remišovej mali posudzovať na základe zásady hodnota za peniaze a firmy, ktoré sa o dotácie na vedu uchádzajú, by mali dokázať, že pôsobia v oblasti vedy a výskumu. Podľa poslankyne by sa mali obmedziť aj výšky jednotlivých dotácií. Opozícia počká, ako sa situácia vyvinie Opozícia v minulosti avizovala, že zváži navrhnúť mimoriadnu schôdzu parlamentu na vyjadrenie nedôvery celej vláde. V súčasnosti však chce počkať, ako sa vyvinie koaličná kríza. "Na pád vlády je potrebný krok jednej z koaličných strán," dodala Remišová. Predseda vlády Robert Fico v stredu 16. augusta uviedol, že minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS) by mal skončiť vo funkcii. Fico tiež požiadal predsedu SNS Andreja Danka, aby predložil návrh na nového ministra školstva, a to v čo najkratšom čase. Dôvodom podľa Fica je, že udalosti, ktoré sa stali na ministerstve školstva, vyvolávajú pochybnosti v očiach verejnosti, či to vláda myslí s bojom proti netransparentnému a korupčnému správaniu vážne. Andrej Danko následne v stredu uviedol, že žiadosť premiéra na zmenu ministra školstva berie na vedomie. Plavčan dnes oznámil abdikáciu. Viac k témam: koaličná kríza, Most-Híd, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Peter Plavčan, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, Veronika RemišováZdroj: Webnoviny.sk - Remišová si nemyslí, že SNS nájde vhodného ministra školstva © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Remišová si nemyslí, že SNS nájde vhodného ministra školstva

V Bratislave odštartoval Banco Casino Mini Masters

BRATISLAVA 17. augusta 2017 (WBN/PR) - V Bratislavskom Banco Casino sa po rušnom lete opäť niečo deje.  Do luxusného kasína sa schádzajú milovníci pokru, ktorí sa oddajú  6 dňovému zápoleniu s kartami, z ktorého si víťazi odnesú príjemnú výhru. Mladší brat známej pokrovej série Banco Casino Masters - Banco Casino Mini Masters už odštartoval, za pokrové stoly si zasadli prví hráči skúšajúci svoje zručnosti i šťastie. Banco Casino Bratislava je už známe tým, že návštevníkom ponúka široké spektrum napätia i zábavy. Toto leto sa v luxusnom kasíne odohralo hneď niekoľko pokrových podujatí. Po pravidelných turnajoch, či mimoriadne úspešnom SSOP v auguste na scénu prichádza nová, menšia verzia známej pokrovej série Banco Casino Masters - Banco Casino Mini Masters. Turnaj  odštartoval túto stredu a za pokrové stoly si už zasadli prví hráči skúšajúci svoje zručnosti i šťastie v hre, v ktorej sa hrá o 50,000 €. Šesťdňová miniséria pokrového turnaja sa koná v dňoch 16. - 21. 8. 2017 a to v priestoroch Banco Casino Bratislava, ktoré je situované v centre hlavného mesta, v hoteli Crowne Plaza. Do turnaja sa môžu zapojiť priaznivci tejto hry na východnom Slovensku.  A to v Poker Club Monte Carlo Košice, kde sa bude úvodný deň konať 17. 8. 2017. Vo všetkých mestách si poker zahrajú a svoje zručnosti ukážu, respektíve neukážu, hráči rôznych vekových kategórií, pohlavia, či národností. Štartovné  pri tomto evente je rovných 125€ a kráľ turnaja si okrem pocitu víťaza odnesie i minimálne 10,000 €.  Bližšie informácie o najväčšom septembrovom pokrovom turnaji nájdete na: http://www.bancocasino.sk/poker/events/219/predstavujeme-banco-casino-mini-masters-s-gtd-50-000-16-8-az-21-8-2017 2. ročník Slovak Series Of Poker predčil očakávania i pilotný ročník Leto v obľúbenom Banco Casino sa nieslo v znamení pokrového ošiaľu s názvom Slovak Series Of Poker. Deväť turnajov, šesť náramkov a päť trofejí - to hlásalo krédo Slovak Series Of Poker, ktoré predčil očakávania usporiadateľov, samotných hráčov a dokonca i uvádzací ročník, ktorý sa konal minulý rok. Počas deviatich turnajov sa v Banco Casino Bratislava stretla celá pokrová scéna našej republiky. Nechýbali ani početné výpravy z Rakúska, Česka, Maďarska, Poľska či Ukrajiny. Okrem obrovskej účasti, do pokrového festivalu, ktorý je slovenskou obdobou WSOP, bolo zapísaných až 2017 vstupov, turnaj prekonal i avizovaný prizepool 220,000 €, vyšplhal sa až na 246,945 €. Deväť víťazov jednotlivých turnajov si polepšilo celkovo o 54,545 €.  Hráči, ktorí obsadili popredné priečky jednotlivých turnajov, si okrem veľkých finančných výhier odniesli aj päť trofejí, či šesť krásnych zlatých náramkov, každý v hodnote 2,500 €. Hodnotné spomienkové ocenenia pre tento festival zabezpečil organizátor celého niekoľkodňového podujatia Banco Casino Bratislava. Deväť turnajov SSOP znamená aj nových deväť šampiónov v pokri v jednotlivých disciplínach: Opening Event - Dávid Selyem - 2,418€ Monsterstack Event - Dávid Cucujkič - 2,597€ Pot-Limit Omaha Event - Peter Lauček - 2,189€ National Heads Up Championship - Martin Boleček - 6,250€ Championship 40,000€ GTD - Roman Lakatoš - 8,259€ 6-Max Event - Matúš Schnierer - 2,389€ Highroller Event - Jozef Krajan - 7,945€ MAIN EVENT 120,000€ GTD - Balász Galotti - 21,611€ NLHE Special Turbo Edition of ME - Marek Cachovan – 887 € KONTAKTY: http://www.bancocasino.sk/web/ www.facebook.com/BancoCasinoBratislava https://www.instagram.com/bancocasinoba/ +421 908 024 024 alebo +421 905 209 209, recepcia: +421 252 624 378,  info@bancocasino.sk Viac k témam: Banco Casino, Banco Casino Masters, Slovak Series Of PokerZdroj: Webnoviny.sk - V Bratislave odštartoval Banco Casino Mini Masters © SITA Všetky práva vyhradené.

logo V Bratislave odštartoval Banco Casino Mini Masters

Aktualizované: Z väzenia v Banskej Bystrici ušiel väzeň, vypátral ho služobný pes

aktualizované 17. augusta 16:26 BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Väzeň, ktorý vo štvrtok ráno ušiel z vonkajšieho pracoviska na Zvolenskej ceste v Banskej Bystrici, je už v rukách polície. Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, 43-ročného muža vypátral krátko pred šestnástou v obci Lukavica neďaleko Banskej Bystrice služobný pes. Štefan Boto z Cinobane v okrese Poltár si odpykával trest v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Kráľovej v Banskej Bystrici. Polícia voči nemu začala trestné stíhanie a vyšetrovateľ ho obvinil z marenia výkonu úradného rozhodnutia. Vec bude riešená v super rýchlom konaní. Viac k témam: Banská Bystrica, polícia pátra, väzenieZdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Z väzenia v Banskej Bystrici ušiel väzeň, vypátral ho služobný pes © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Aktualizované: Z väzenia v Banskej Bystrici ušiel väzeň, vypátral ho služobný pes

Dostál vyzýva Fica, aby po Plavčanovi odvolal aj Richtera a Kaliňáka

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Premiér Robert Fico by mal odvolať aj ministrov za Smer-SD, pri ktorých existujú prinajmenšom rovnako vážne dôvody pre odchod z funkcie ako pri Petrovi Plavčanovi, čiže Roberta Kaliňáka a Jána Richtera. Uvádza sa to vo vyhlásení predsedu OKS a poslanca parlamentu za klub SaS Ondreja Dostála. "Predseda vlády by nemal uplatňovať dvojaký meter voči ministrom vlastnej strany a ministrom svojho koaličného partnera," skonštatoval Dostál. Eurofondová kauza Podľa Dostála je odchod Plavčana len vyvodením základnej politickej zodpovednosti za škandál okolo rozdeľovania eurofondov na výskum, nie je však sám o sebe dostatočný. Nasledovať by podľa neho mali aj ďalšie kroky. Odporúčame:Aktualizované: Minister školstva Plavčan abdikoval, potrebuje chrániť rodinu aj SNS "Eurofondovú kauzu je potrebné dôsledne prešetriť, zistiť a verejne pomenovať všetky pochybenia a zlyhania konkrétnych ľudí, ktorí ich spôsobili a následne ich zobrať na zodpovednosť. Vyvodenie zodpovednosti by nemalo mať iba charakter trestnoprávny, prípadne podobu čakania na to, k čomu dospejú kontrolné orgány Európskej únie," uviedol Dostál. Podľa neho je životným záujmom SR, aby sa s touto kauzou sama vysporiadala. "Pomenovaniu zodpovedných a vyvodzovaniu zodpovednosti preto nemôže brániť len to, ak sa nepodarí preukázať spáchanie trestného činu," zdôraznil. Zmena nastavenia systému Rovnako dôležité je podľa Dostála zmeniť nastavenia systému tak, aby sa tieto zlyhania už nemohli opakovať alebo aby boli aspoň oveľa ľahšie odhaliteľné."Predovšetkým je potrebné zverejňovať všetky informácie, ktoré súvisia s rozdeľovaním a čerpaním eurofondov, pretože transparentnosť umožní lepšiu kontrolu zo strany verejnosti," povedal. Dostál tiež zdôraznil, že je zodpovednosťou SNS, aby sa nástupcom Petra Plavčana stal človek, ktorého morálny kredit a doterajšie pôsobenie nebudú vzbudzovať pochybnosti, žeby sa podobný škandál mohol opakovať. "Bez splnenia týchto podmienok ostane odchod Petra Plavčana iba prázdnym gestom pre verejnosť," dodal Dostál.   Predseda vlády Robert Fico v stredu 16. augusta uviedol, že minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS) by mal skončiť vo funkcii. Fico tiež požiadal predsedu SNS Andreja Danka, aby predložil návrh na nového ministra školstva, a to v čo najkratšom čase. Dôvodom podľa Fica je, že udalosti, ktoré sa stali na ministerstve školstva, vyvolávajú pochybnosti v očiach verejnosti, či to vláda myslí s bojom proti netransparentnému a korupčnému správaniu vážne. Andrej Danko následne v stredu uviedol, že žiadosť premiéra na zmenu ministra školstva berie na vedomie a dodal, že Plavčan dnes oznámi abdikáciu. Viac k témam: Ján Richter, koaličná kríza, Most-Híd, OKS Občianska konzervatívna strana, Ondrej Dostál, Robert Kaliňák, Smer-SD, SNS Slovenská národná stranaZdroj: Webnoviny.sk - Dostál vyzýva Fica, aby po Plavčanovi odvolal aj Richtera a Kaliňáka © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Dostál vyzýva Fica, aby po Plavčanovi odvolal aj Richtera a Kaliňáka

Aktualizované: Minister školstva Plavčan abdikoval, potrebuje chrániť rodinu aj SNS

aktualizované 17. augusta, 10:44 BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Po zrelej úvahe minister školstva Peter Plavčan abdikuje. Vyhlásil to na štvrtkovom brífingu s tým, že to, čo sa dialo v posledných dňoch, prekročilo všetky medze. "Ja potrebujem chrániť moju rodinu aj SNS, ktorá ma nominovala," dodal Plavčan s tým, že predseda SNS Andrej Danko je úžasný a férový človek. Osobitne poďakoval Dankovi Plavčan vo štvrtok poďakoval za príležitosť byť ministrom za SNS a osobitne predsedovi SNS Andrejovi Dankovi. Plavčan uviedol, že jeho cieľom bolo odpolitizovať školstvo a naštartovať procesy, aby školstvo bolo lepšie a učitelia a žiaci v školách spokojnejší. Vyzdvihol, že za rok a pol sa mu podarilo naštartovať procesy, ktoré smerujú k príprave vízie rozvoja školstva. Odporúčame:Danko obetoval pešiaka za to, že si zachová pozíciu v koalícii, tvrdí politologička Ako tiež uviedol, podarilo sa mu zvýšiť rozpočet na školstvo o 200 miliónov eur ročne, ako aj zabezpečiť zvyšovanie platov učiteľov o šesť percent štyrikrát po sebe. Plavčan na záver poďakoval členom vlády za podporu v zložitých situáciach. Podľa neho je stále potrebné odpolitizovať školstvo, venovať sa mu odborne a nastaviť procesy tak, aby sa mohlo zlepšovať. Fico chce čo najskôr nového ministra Predseda vlády Robert Fico v stredu 16. augusta uviedol, že minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS) by mal skončiť vo funkcii. Fico tiež požiadal predsedu SNS Andreja Danka, aby predložil návrh na nového ministra školstva, a to v čo najkratšom čase. Dôvodom podľa Fica je, že udalosti, ktoré sa stali na ministerstve školstva, vyvolávajú pochybnosti v očiach verejnosti, či to vláda myslí s bojom proti netransparentnému a korupčnému správaniu vážne. Andrej Danko následne v stredu uviedol, že žiadosť premiéra na zmenu ministra školstva berie na vedomie a dodal, že Plavčan oznámi abdikáciu. Viac k témam: koaličná kríza, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, Most-Híd, Peter Plavčan, Smer-SD, SNS Slovenská národná stranaZdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Minister školstva Plavčan abdikoval, potrebuje chrániť rodinu aj SNS © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Aktualizované: Minister školstva Plavčan abdikoval, potrebuje chrániť rodinu aj SNS

Mladá cyklistka zahynula po zrážke s vlakom, nerešpektovala svetelnú signalizáciu

BRATISLAVA/ŽILINA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Iba 23-ročná cyklista neprežila zrážku s vlakom. Nešťastie sa stalo v stredu na železničnom priecestí v Žiline. Podľa doterajších informácií mladá žena prechádzala cez priecestie v čase, keď výstražné svetlá upozorňovali na prichádzajúci vlak. Odporúčame:Nákladný vlak sa zrazil s kamiónom, príčinu nehody vyšetrujú Po zrážke ju s ťažkými zraneniami previezli do nemocnice, kde však zomrela. Presné okolnosti tragédie polícia vyšetruje. Viac k témam: bicykel, nehoda, nehoda vlakuZdroj: Webnoviny.sk - Mladá cyklistka zahynula po zrážke s vlakom, nerešpektovala svetelnú signalizáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Mladá cyklistka zahynula po zrážke s vlakom, nerešpektovala svetelnú signalizáciu

Foto: Nákladný vlak sa zrazil s kamiónom, príčinu nehody vyšetrujú

TRNAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) – Pri zrážke nákladného vlaku a kamióna smerom do špedičnej stanice v Dunajskej Strede v stredu popoludní sa zranila jedna osoba. Zasahujúci hasiči z Dunajskej Stredy a Trnavy poskytli zranenému predlekársku pomoc a odovzdali ho do starostlivosti záchrannej zdravotnej služby. Odporúčame:Muž kráčal po trati oproti blížiacemu vlaku, policajtovi sa ho podarilo odsotiť Hasiči tiež podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Júlie Kedrovej zachytávali unikajúce pohonné látky, zasiahnutú plochu s rozlohou asi 200 metrov štvorcových posypali sorpčným materiálom. Príčinu dopravnej nehody vyšetrujú. Viac k témam: nehoda, zrážka vlaku s automZdroj: Webnoviny.sk - Foto: Nákladný vlak sa zrazil s kamiónom, príčinu nehody vyšetrujú © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Foto: Nákladný vlak sa zrazil s kamiónom, príčinu nehody vyšetrujú

Letné kúpanie má ďalšiu obeť, zo Zlatých pieskov vytiahli telo 46-ročnej ženy

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Policajti vyšetrujú smrť 46-ročnej ženy z okresu Senica, ktorej telo v stredu popoludní našli na hladine jazera na bratislavských Zlatých pieskoch. Odporúčame:Na Slnečných jazerách v Senci sa utopil muž Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, oznámenie prijali krátko po 17:45 prostredníctvom tiesňovej linky 158. Telo ženy vytiahli z jazera na breh príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Privolaný lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie a na zistenie presnej príčiny smrti ženy odporučil vykonať pitvu. Poverený príslušník Policajného zboru začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Viac k témam: hasiči, utopenie, Zlaté pieskyZdroj: Webnoviny.sk - Letné kúpanie má ďalšiu obeť, zo Zlatých pieskov vytiahli telo 46-ročnej ženy © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Letné kúpanie má ďalšiu obeť, zo Zlatých pieskov vytiahli telo 46-ročnej ženy

Danko obetoval pešiaka za to, že si zachová pozíciu v koalícii, tvrdí politologička

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) - Vyhlásenie predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka o abdikácii Petra Plavčana z funkcie ministra školstva je logické zavŕšenie krízy. Pre agentúru SITA to uviedla politologička Darina Malová. Obetoval pešiaka Profesorka politológie z Univerzity Komenského uviedla, že ak by mala situáciu prirovnať k šachu, tak Danko obetoval pešiaka. Pripomenula pritom, že Plavčan nie je členom SNS, a tým pádom sa nedá predpokladať seriózny vzťah medzi predsedom strany a nominantom. Odporúčame:Andrej Danko vyzval koaličných partnerov na úprimnejší dialóg Danko tak podľa nej obetoval menej dôležitú figúrku za to, že si zachová pozíciu v koalícii. Ako tiež dodala, Danko asi pochopil, že všetky ostatné možnosti, ako napríklad rozpad vlády či predčasne voľby, by neviedli k ničomu perspektívnemu pre SNS. Neútočil na koaličných partnerov Malová sa vyjadrila aj k tomu, že Danko v stredu počas vyhlásenia neútočil na svojich koaličných partnerov. Ako uviedla, každý sa v politike učí. Danko podľa nej zrejme pochopil, že jeho sila v koalícii sa rovná percentám, ktoré získal vo voľbách a tie neboli vysoké. Odporúčame:Online: Fico požiadal SNS o nového ministra školstva, Plavčan vo štvrtok oznámi svoju abdikáciu Malová tiež dodala, že všetky predchádzajúce emocionálne vystúpenia Andreja Danka, ako napríklad kauza s výložkami, viedli k poklesu preferencií SNS. Malová dodala, že možno sa Danko učí a možno je to iba útlm jeho emocionálneho štýlu politiky. Danko v stredu tiež vyhlásil, že bude rozmýšľať, ako a či ďalej v politike. V súvislosti s otázkou na možný vývoj situácie Malová uviedla, že Danko je nepredvídateľný. Ak by však posudzovala racionálny scenár, Danko podľa nej v koalícii zostane. Viac k témam: Andrej Danko, Béla Bugár, koaličná kríza, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, Most-Híd, Peter Plavčan, Robert Fico, Smer-SD, SNS Slovenská národná stranaZdroj: Webnoviny.sk - Danko obetoval pešiaka za to, že si zachová pozíciu v koalícii, tvrdí politologička © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Danko obetoval pešiaka za to, že si zachová pozíciu v koalícii, tvrdí politologička

Primátor Popradu šoféroval opitý, nafúkal viac ako jedno promile

BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) - Policajná hliadka vo štvrtok po 16:30 zastavila pri popradskom cintoríne biele motorové osobné auto, ktoré šoféroval popradský primátor Jozef Švagerko. Hliadka dala primátorovi fúkať a prístroj ukázal 1,35 promile alkoholu. Informuje o tom portál Nového Času www.cas.sk. Odporúčame:Kozáčikov náhradník šoféroval opitý, potrestal ho aj klub Primátor sa podľa portálu dopustil trestného činu a policajná hliadka ho zobrala do cely predbežného zadržania. Ako informoval prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik, polícia o 16:30 zastavila biely Superb a 50-ročného šoféra podrobila dychovej kontrole, ktorá bola pozitívna. "Nafúkal viac ako jedno promile a preto ho hliadka zadržala," dodal Džobanik. Nový Čas tiež informuje, že primátor má vo štvrtok 17. augusta predstúpiť pred sudcu, ktorý rozhodne o jeho ďalšom osude. Viac k témam: alkohol za volantom, Jozef Švagerko, krimiZdroj: Webnoviny.sk - Primátor Popradu šoféroval opitý, nafúkal viac ako jedno promile © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Primátor Popradu šoféroval opitý, nafúkal viac ako jedno promile

OMV sa postará o pitný režim, bude rozdávať vodu

BRATISLAVA 17. augusta 2017 (WBN/PR) Zákazníci nájdu na čerpacích staniciach vodu Rajec zadarmo OMV v rámci svojho záväzku We Care More (Staráme sa viac) dbá o bezpečnosť motoristov Únava, malátnosť, strata pozornosti, aj to sú dôsledky dehydratácie. Za volantom vozidla môžu mať tragické následky. Pravidelne dopĺňať tekutiny a dodržiavať pitný režim však môže byť na cestách zložité. Zákazníci OMV preto na všetkých čerpacích staniciach OMV nájdu už zajtra vodu zadarmo, aby sa osviežili pred ďalšou jazdou. „Letné horúčavy sú vyčerpávajúce pre každého človeka. Pre vodičov to platí mimoriadne - musia sa sústrediť na jazdu, sú zodpovední za bezpečnosť a mali by preto dôsledne dodržiavať pitný režim. Rozhodli sme sa im to uľahčiť. Na čerpacích staniciach OMV v rámci našej akcie nájdu balenie vody Rajec zadarmo,“ hovorí Ľubica Slabejová, marketingová manažérka OMV Slovensko. Človek by mal denne vypiť aspoň 2 litre vody. Toto číslo je ešte vyššie počas horúčav. Pri šoférovaní alebo jazde v aute to platí ešte viac. Rozhorúčená kovová karoséria vie i v pohybujúcom sa vozidle zdvihnúť teplotu pokojne na vyše 50 stupňov. Zapnutá klimatizácia ju síce zníži, no zase vysušuje vzduch. Hlavnou zásadou pitného režimu je prijímať tekutiny v malých množstvách neustále, aj vtedy, ak sa ešte nedostaví pocit smädu. Najlepším nápojom je obyčajná voda, naopak, rôzne sladené nápoje sa neodporúčajú. OMV pre svojich zákazníkov v rámci záväzku We Care More - Staráme sa viac - pripravila počas jedného dňa pomoc pri dodržiavaní pitného režimu. Na všetkých čerpacích staniciach pre nich bude 18. augusta dostupná nesýtená voda Rajec v 0,33 litrových fľašiach zadarmo. Voda bude k dispozícii až do vyčerpania zásob. OMV sa v rámci svojej filozofie snaží o čo najlepšiu kvalitu produktov, služieb i technológií. Motto We Care More definuje novú kultúru, v ktorej sú potreby zákazníkov stredobodom všetkého konania. K tomu patrí vynikajúci výber zdravého jedla, najlepšia káva, pôsobivé prostredie i najlepšie služby spolu s palivom najvyššej kvality. Informácie o spoločnosti: OMV Slovensko, s.r.o. Spoločnosť OMV vstúpila na slovenský trh v roku 1991. OMV Slovensko sídli v Bratislave a s 91 čerpacími stanicami má na Slovensku 18 % podiel na trhu. Čerpacie stanice OMV sú multifunkčnými centrami služieb - čerpacími stanicami pre ľudí i vozidlá. Zákazníci OMV majú k dispozícii palivá, mazivá i umývacie služby; 60 obchodov VIVA navyše ponúka ľahké jedlá, občerstvenie a širokú škálu ďalších služieb. Spoločnosť OMV Slovensko priamo zamestnáva 180 ľudí a prostredníctvom svojej siete čerpacích staníc vytvorila 966 pracovných miest. Viac informácií nájdete na www.omv.sk. OMV Aktiengesellschaft OMV je výrobcom a predajcom ropy a zemného plynu, inovatívnych energetických riešení a petrochemických riešení vyššej kategórie - a to všetko zodpovedným spôsobom. S predajmi v rámci skupiny 19 miliárd eur a 22 500 zamestnancami v roku 2016 je OMV Aktiengesellschaft jednou z najväčších obchodovateľných priemyselných spoločností Rakúska. V rámci prieskumného a produkčného segmentu má OMV silné postavenie v Rumunsku a v Rakúsku a vyrovnané medzinárodné portfólio. Denná ťažba v roku 2016 dosiahla v priemere 311-tisíc barelov denne. V segmente rafinácie dosiahla kapacita rafinácie 17,8 miliónov ton ročne. K júnu 2017 prevádzkovala viac ako 2000 čerpacích staníc v 10 krajinách. OMV prevádzkuje aj sieť plynovodov v Rakúsku a plynové zásobníky v Rakúsku a Nemecku. V roku 2016 dosiahol objem predaja plynu 109 TWh.   Viac k témam: OMV, OMV SlovenskoZdroj: Webnoviny.sk - OMV sa postará o pitný režim, bude rozdávať vodu © SITA Všetky práva vyhradené.

logo OMV sa postará o pitný režim, bude rozdávať vodu

Odstúpenie Plavčana nie je ústupok, ale nevyhnutnosť, tvrdí Sulík

BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) - Odstúpenie ministra školstva Petra Plavčana (nom. SNS) nie je ústupok, ale nevyhnutnosť. V reakcii na dnešné vyhlásenie predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka to uviedol predseda opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík. Odporúčame:Andrej Danko vyzval koaličných partnerov na úprimnejší dialóg Ako ďalej dodal, odstúpením Palvčana sa tak vyhli "potupnému odvolávaniu opozíciou". Sulík si myslí, že nasledovať by mali minister práce Ján Richter a minister vnútra Robert Kaliňák (obaja Smer). Odporúčame:Danko mohol Plavčana odvolať hneď, vyhol by sa nestabilite Slovenska, tvrdí Remišová Zlom v koaličnej kríze priniesla žiadosť predsedu vlády Roberta Fica, aby mu šéf SNS Andrej Danko dal meno nového ministra školstva. Dôvodom, prečo Peter Plavčan odchádza, je, že vláda bojuje proti netransparentnému a korupčnému správaniu, a kauza čerpania eurofondov na rezorte školstva na dôveryhodnosti vlády nepridáva. Odporúčame:Online: Fico požiadal SNS o nového ministra školstva, Plavčan vo štvrtok oznámi svoju abdikáciu Andrej Danko večer vo svojom vyhlásení potvrdil, že vo štvrtok o 10:00 Peter Plavčan oznámi svoje odstúpenie. Danko zároveň uviedol, že závažné vyhlásenie neposkytne, ide na štyri dni na dovolenku a tam bude premýšľať ako ďalej v politike. Viac k témam: Andrej Danko, Richard Sulík, SaS Sloboda a Solidarita, SNS Slovenská národná stranaZdroj: Webnoviny.sk - Odstúpenie Plavčana nie je ústupok, ale nevyhnutnosť, tvrdí Sulík © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Odstúpenie Plavčana nie je ústupok, ale nevyhnutnosť, tvrdí Sulík

Danko mohol Plavčana odvolať hneď, vyhol by sa nestabilite Slovenska, tvrdí Remišová

BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) - Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko mohol ministra školstva Petra Plavčana odvolať hneď na začiatku škandálu s eurofondmi, vyhol by sa takejto situácii a nestabilite Slovenska. Namiesto toho sa pustil do politického dobrodružstva a zbytočného vyvolávania konfliktov. Odporúčame:Andrej Danko vyzval koaličných partnerov na úprimnejší dialóg Potrebujeme, aby sa tento škandál s eurofondmi riešil hneď, pretože čas na zmysluplné využitie 600 miliónov eur na vedu a výskum sa kráti. V reakcii na vyhlásenie predsedu SNS Andreja Danka to uviedla poslankyňa OĽaNO Veronika Remišová. Odporúčame:Minister školstva Peter Plavčan oznámi vo štvrtok svoju abdikáciu Zlom v koaličnej kríze priniesla žiadosť predsedu vlády Roberta Fica, aby mu šéf SNS Andrej Danko dal meno nového ministra školstva. Dôvodom, prečo Peter Plavčan odchádza, je, že vláda bojuje proti netransparentnému a korupčnému správaniu, a kauza čerpania eurofondov na rezorte školstva na dôveryhodnosti vlády nepridáva. Odporúčame:Online: Fico požiadal SNS o nového ministra školstva, Plavčan vo štvrtok oznámi svoju abdikáciu Andrej Danko v stredu večer vo svojom vyhlásení potvrdil, že vo štvrtok o 10:00 Peter Plavčan oznámi svoje odstúpenie. Danko zároveň uviedol, že závažné vyhlásenie neposkytne, ide na štyri dni na dovolenku a tam bude premýšľať ako ďalej v politike. Viac k témam: Andrej Danko, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, SNS Slovenská národná strana, Veronika RemišováZdroj: Webnoviny.sk - Danko mohol Plavčana odvolať hneď, vyhol by sa nestabilite Slovenska, tvrdí Remišová © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Danko mohol Plavčana odvolať hneď, vyhol by sa nestabilite Slovenska, tvrdí Remišová

AKTUÁLNE SPRAVODAJSTVO

Bratislavské hotely dostali vaječnú zmes s nebezpečným fipronilom
Európsku centrálnu banku stále znepokojuje nízka inflácia
Video: Loď Dragon priviezla zásoby na Medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS
Matka s priateľom zabudli dieťa v aute, po jeho smrti im hrozí obvinenie zo zabitia
Forbes zverejnil najlepšie zarábajúce herečky, Jennifer Lawrence už nie je na čele rebríčka
Barcelona získala prvú posilu od predaja Neymara, Paulinho po prehliadke podpísal zmluvu
Najkratšie čakacie lehoty na operácie má poisťovňa Union

Recept dňa

Primátorské pirohy

- na 30-35 kusov
250 g varených zemiakov
½ kg hladkej múky
voda
olej
kyslá smotana
kôpor

Plnka:
1 vajce
250 g tvarohu
soľ

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s múkou a vodou. Vypracujte vláčne cesto. Vyvaľkajte ho na tenký, asi 2 až 3 mm plát. Pokrájajte na štvorce. Plnku klaďte na štvorce, preložte do trojuholníka a okraje spojte. V horúcom oleji vyprážajte z oboch strán dozlatista. Podávajte s kyslou smotanou ochutenou posekaným kôprom.

Plnka: Tvaroh vymiešajte so soľou a s vajcom.

Dobrá rada

Upchatý odtok nielen v kuchyni

Nalejte pol deci 8% octu a nasypte za trošku kopcovitú lyzičku sódy bikrabóny. Keď prestane vytvárat bubliny, pridajte ešte jednu lyžičku sódy a opakujte až pokým nevystupujú bubliny von z výlevky. Počkajte kým prestane syčať a zalejte horúcou vodou. Nechajte vetrať!!! Tento spôsob len keď je veľmi upchatý odtok! Pre zamedzenie upchatia použite len pol deci octu a jednu lyžičku sódy!

Stavebník

Opracovanie kameňa na altánok

Aby váš kamenný altánok vyzeral ako z rozprávky, musíte dodržovať pri jeho murovaní niekoľko pravidiel. Patrí k nim hlavne správny postup pri opracovaní kameňa. Ak potrebujete kameň opracovávať do presných tvarov, máte dve možnosti.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Lučenec-Halič, Kalinovo, Mikušovce, Podrečany, Tomášovce, Veľká Ves, Vidiná
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang